שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
על הקשר בין פמיניזם מזרחי ללסביות

על הקשר בין פמיניזם מזרחי ללסביות
פורסם לפני 3440 ימים     מאת אלה R     סה"כ תגובות: 68     תגובה אחרונה לפני: 3100 ימים

-"ב-1994 דרשו הפמיניסטיות המזרחיות שהחברות הלסביות ייכללו בייצוג היחסי"

-"הפמיניסטיות המזרחיות שמו לב לכך ששילוב נציגה לסבית הכפיל את הייצוג האשכנזי באירועים פמיניסטיים"

-"שכן הטאבו הפטריארכלי הערבי במשפחות מזרחיות ופלסטיניות כאחת מביא לכך שהלסביוּת היא זהות שקשה יותר לחיות איתה כמזרחית או פלסטינית מאשר כאשכנזית"

-"לפיכך החליטו הפמיניסטיות המזרחיות ללחוץ על הלסביות לשמור על ייצוג יחסי בתוך שורותיהן, במקום לקרוא לביטול שיטת הרבעים" (שירן 1995).

-"שיטת הרבעים היתה הכלל המנחה ברוב האירועים הפמיניסטיים הלא-אקדמיים בארץ – עד לראשית האלף החדש. באותה עת החליטו פמיניסטיות אשכנזיות רבות כי הבעיה "נפתרה", וחזרו לשיטת הפאנל שעל טהרת האשכנזיות עם נוכחות מזרחית ו/או פלסטינית סמלית. הפמיניסטיות המזרחיות ניסו לערער על כך, אך ללא הצלחה רבה, שכן באותה העת חוו כמה מהן קונפליקט נאמנות עקב התודה שהכירו לחברותיהן האשכנזיות, אשר זיהו אותן כ"מזרחיות טובות", וקידמו אותן בהתאם".

למאמר המלא של סמדר לביא בהעוקץ-ראו כאן-מומלץ מאוד

------------
אתן יודעות שלאחרונה אני מתעסקת בנושא הפמיניסטי מזרחי ובעיקר בזיקתו לקהילה הגאה/הלסבית.
אני חשבתי שהכותבת פספסה את החלק הזה,כיוון שעוד לא נערך מחקר(לא שידוע לי) על מזרחיותים בקהילת הלהט"ב בישראל
כסיבה להעדר הייצוג של מזרחיות בקהילה הלסבית,היא מביאה את הטיעון (הגזעני) שאפשר להביא וגם הובא בהקשר של פמיניזם בכלל ושל כל מוקדי השיח בארץ בכלל-
ה"קושי" בביטוי הזהות הלסבית,בגלל התרבות המזרחית הפרימיטיבית.
נראה לי שכולנו ,כלסביות,יודעות שלא רק שההנחה הזאת אינה נכונה,ייתכן שהיא אפילו הפוכה.
(לפחות לי ברור שעל אף האופי הערכי והבלתי מתפשר של הוריי-אחרי מבחן נוקב וקשה-הערך של משפחתיות ואהבת החינם-ניצח,וודאי בזכות מסורת של מסירות משפחתית,של אהבה למרות חילוקי דיעות נוקבים)

אני לא חושבת שקיים הבדל מספרי בין מזרחיותים לאשכנזיותים-בקרב להט"ב שבחרו לבטא ולחיות כלהט"ב.
אבל ייתכן,אני לא יודעת,רק משערת,ש"הקהילה הגאה" ובכללה בת-קול,כקהילת איכות אינטלקטואלית-חברתית-מכילה יותר אשכנזיותים וגם מספר ייצוגי של "מזרחיותים טובותים"(ואסירות תודה)

אז אני מוצאת את עצמי נהנית מהמאמר הקולח והמדוייק,מחד
אבל משתוממת על הפשטנות בהקשר של הקהילה הלסבית, מאידך

ורק כדי לתת לנו(הקהילה הלסבית בכלל והלסביות המזרחיות בפרט)פנים-אני רוצה דיון שיעסוק
בייצוג המזרחי-בקהילת הלהט"ב בכלל ובקהילת הלסבית בפרט.ובבת קול-עוד יותר בפרט.

ניסיתי לאחרונה לחשוב,מדוע טיעון פוליטי,בהקשר של ייצוג הולם לנוסח מזרחי במניין הגאה,התקבל כאישי-ויותר מזה כאישי פרובוקטיבי.
יש לי אוסף של סיבות מרתקות(לפחות אותי)
בשורה התחתונה אני חושבת שזהו דיון פוליטי.וחשוב.
ושאסור לברוח אל האישי.
אני סבורה שכל קהילה שמכבדת את עצמה צריכה לתת דין וחשבון למיעוטים שבתוכה.
(מיותר לציין שברור לי שאף בעיית אפליה על רקע אתני/נטיה מינית וכו'-לא "נפתרה")
ובעיקר שהמיעוטים צריכים להשמיע את קולןם:-) ולתבוע דיון.

בהקשר של בת-קול-הייצוג של נשים מזרחיות הוא כמעט אפסי
מזרחיות מאיישות תפקידים חברתיים-פנימיים.ואילו אשכנזיות נמצאות במוקדי ההשפעה ובתפקידים הייצוגיים,האינטקטואלים.

אני לא חושבת שמישהי מאיתנו צריכה לתת דין וחשבון לפמיניזם המזרחי(ומעניין שאנחנו לא כבולות בכבלי תודה לפמיניזם המזרחי) וזה וודאי גם לא קורה
אבל כן חושבת שכדאי לדון ע"כ ביננו
ולא כשיח פנימי נחבא ומתפתל,אלא בהקשר הפוליטי הרחב.

מועדים לשמחה
רבקה גילעד(פמיניסטית מזרחית,חרדית סמנטית-ויוצאת בשאלה וגם לסבית-מאוד גאה.די חנונית,אבל לא כ"כ ילדה טובה)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0620)